Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Solunum ve Sindirim Sistemi Hastalıkları Tedavisi
Yazar : Frankenstein Bunu Paylaş :
Cevap Sayısı : 1 Görüntüleme : 1248

Gönder  Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solunum ve Sindirim Sistemi Hastalıkları Tedavisi
Yazar Mesaj
Offline

Frankenstein
Junior Member
*

Fanatik Kuşcu

Üye No: 4
Konu Sayısı:
Mesajlar: 30
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Rep Puanı: 0
Nerelisin: Adana
Beslediği Irk: Azman
GüvercinForum.Net
Mesaj: #1
Solunum ve Sindirim Sistemi Hastalıkları Tedavisi

Çok Etkili Solunum ve Sindirim Sistemi Hastalıkları Tedavisi

Güvercinlerde genellikle ağız, boğaz, kursak, bağırsak yani kısaca solunum ve sindirim yollarında bakteri ve virüslerin yol açtığı çeşitli enfeksiyonlardan dolayı hastalıklar meydana gelmektedir.
Kümesimde Başta e.coli , Salmonella ve diğer solunum, sindirim yolu hastalıklarından çekmiş bir olarak. Denediğim ve faydasını gördüğüm bir tedavi şeklini sizinle paylaşmak istiyorum.
Güvercininiz yem yemiyor, gittikçe zayıflıyor, sulu iltihaplı yeşil ishal çıkarıyorsa, bir köşeye çekilip tüylerini kabartıyorsa tedaviye geç kalınmamışsanız önerdiğim tedaviyi aşağıya yazıyorum. Hasta kusunuz son anlarını yaşıyorsa yapılacak bir şey yoktur. Güvercininiz yeter ki ölmek üzere olmasın büyük bir olasılıkla kurtulur. İlaçları eczanelerde bulabilirsiniz. Çünkü ilaçların hepsi insanlar için kullanılıyor. Size maliyeti 20 – 25 TL arası

Gerekli İlaçlar
Mikostatin Damla
Andolor Amp. (1 Ad.)
Urfamycin Amp. (1 Ad.)
Rif Amp. (2 Ad.)
Ercefurly Kapsül
Polisamin Fort Vitamin (Veterinerlerde bulunur. Başka vitamininiz varsa bunun yerine ilahe edebilirsiniz.)
Şırınga (1 Ad.) Karışımı yapmak için lazım olacak.

Bu İlaçlar Ne İşe Yarıyor? (Açıklama)
Mikostatin Şurup : Ağız boşluğunda meydana gelen enfeksiyonları (aft, pamukçuk, çiçek, mantar vb. olarak adlandırılan) enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
Andolor Amp. : Ağrı kesici ateş düşürücü.
Urfamycin Amp. : Başta Salmonella ve e.coli olmak üzere çeşitli bağırsak ve solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.
Rif Amp. : Genellikle dış yanık, yaralanma ve iltihaplanmaların tedavisinde kullanılır. Fakat ağızda ve iç bölgelerdeki enfeksiyonların tedavi edilmesinde de çok etkili bir antibiyotiktir.
Ercefurly Kapsül : Ateş, enfeksiyon belirtilerinin görülmediği bakteriyel kökenli olduğu düşünülen, su kaybının (ishalın) yol açtığı rahatsızlıkların tedavi edilmesinde kullanılır.
Polisamin Fort : Veterinerlerde bulunan çeşitli vitaminleri içinde bulunduran toz.

Karışımın Hazırlanması :
Mikostatin Damlanın sadece % 10’unu kullanacağınızdan dolayı %90’ını başka bir yere boşaltınız. Aynı zamanda Mikostatin Şurubun şişesini karışım için kullanacaksız. Sırasıyla iki çay kaşığı Polisamin fort , Andolor Amp., Urfamycin Amp., Rif Amp. (ikisinide) ilave ediniz. Ercefurly 6 adet kapsülü açıp içindeki tozu, ilave edin ve şişenin kapağını kapatıp sallayarak iyice karıştırınız.

Doz ve Kullanım:
Durumu kötü olan kuş için: Tedavi süresi 5 gün. İlk gün üç öğün sekiz saatte bir ilk doz 8 damla diğer öğünler 6 damla. ikinci gün üç üğün 5 damla. Üçüncü gün üç öğün dört damla. Dördüncü gün 2 öğün dört damla. Beşinci gün tek öğün dört damla. Kuşta halen hastalık belirtileri devam ediyorsa tedavi süresi 10 güne çıkarılabilir. Tek öğün dört damla.

Not: İlaçların tamamı eksiksiz olmalı. Ayrıca Kümesinizde Salgın varsa diğer kuşlarada Direk ağızlarına suluklarına katmadan tek öğün dört damla şeklinde 10 günlük tedavi uygulayabilirsiniz. Kuşların kursakları boş iken, yem vermeden yarım saat önce ilacı veriniz aksi takdirde verdiğiniz ilacı geri kusabilir.

30/01/2013 11:49
Alıntı Yaparak Cevapla
Offline

H @ y r i
Hastasıyız Dedee :)
*******

Kurucu

Üye No: 2
Konu Sayısı:
Mesajlar: 1,074
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Rep Puanı: 7
Nerelisin: Bursa
Beslediği Irk: Kelebek
GüvercinForum.Net
Mesaj: #2
RE: Solunum ve Sindirim Sistemi Hastalıkları Tedavisi

Bilgiler için teşekkürler Frankenstein...
30/01/2013 14:07
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Gönder  Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir